«Воскресіння Розстріляного відродження» - це цикл авторських сюжетів, присвячених життю і творчості відомих діячів мистецтв, які, незважаючи на жорстокі репресії з боку влади, робили все, щоб зберегти здобутки української літератури.
У ході репресій ці люди були знищені, будь-яка інформація про них (навіть імена!) була суворо заборонена.
19 листопада 2015 року в Білоцерківській загальноосвітній
школі І-ІІІ ступенів №6 у 10-Б класі
вчителем української мови та літератури Кравченко Л.А. було проведено відкритий
урок з літератури рідного краю "Презентація
книги Андрія Гудими «І зорі відлітають в ірій»" (у рамках міського тижня педагогічної майстерності
вчителів гуманітарного циклу).
11 листопада 2015 року в 10-Б класі було проведено відкритий урок для слухачів Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради "Академії неперервної освіти" на тему: "Література рідного краю. Презентація книги Андрія Гудими "І зорі відлітають в ірій"".
10.11.2015 року в БЗШ №6 учні 10-А класу разом з учителем української мови та літератури Омельченко Т.В. провели науково-практичну учнівську конференцію до Дня української писемності та мови,
10 листопада 2015 року відбулося урочисте відкриття XVI Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика. У святково прибраній залі зібралися шанувальники рідної мови. З вітальним словом до присутніх звернулася директор школи Ніна Василівна Верис, яка привітала усіх зі святом, побажала учасникам мовознавчого конкурсу успіхів та перемоги й наголосила, що „Українці були, є і залишаться патріотами, а це означає, що від рідної мови вони ніколи не відступляться. Тому цей конкурс - це не просто тестування на знання державної мови, а одна із форм патріотичного виховання“.
9 листопада 2015 року для учнів школи була проведена радіогазета, з якої учні дізналися про історію виникнення свята писемності, про Нестора Літописця та перші літописи.
9 листопада 2015 року, у День писемності та мови, учні БЗШ № 6 стали активними учасниками радіодиктанту національної єдності, який провів Олександр Авраменко зі студії на Хрещатику, 26.
Свято встановлено 9 листопада1997 року, коли Президент України Леонід Кучмана підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
29 жовтня 2015 року делегати БЗШ І-ІІІ ступенів № 6 взяли участь у настановчій конференції учнів-членів Малої академії наук України в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.
Осінні канікули покликали учнів до відпочинку, а вчителі намагаються використати вільний від занять час для обміну думками з приводу покращення навчально-виховного процесу, визначення реального стану речей і перспектив розвитку освіти.
Отож відповідно до річного плану роботи 30 жовтня 2015 року в БЗШ № 6 відбулася педагогічна конференція "Функціонування та розвитку інформаційно-освітнього середовища закладу освіти". Розглянуто ряд важливих питань стосовно реалізації шкільного проекту "Інформаційно-освітнє середовище школи", його вплив на ставлення педагогів до інновацій та інформаційно-комунікаційних технологій.
Визначено місце сайту школи в міському мережевому оточенні, використання Google у професійній діяльності педагогів, організація спілкування та взаємодії учнів, учителів через он-лайн-спільноти соціальної мережі Google+ та для дистанційних курсів у навчальному закладі.
Своїми напрацюваннями з даних питань поділилися такі педагогічні працівники: директор школи Верис Н.В., заступник директора з НМР Братаненко О.Л., та вчителі Шевчук Т.В., Степанченко С.М., Зленко І.В., Кононенко К.А., Коваленко О.О., Савченко В.А., Чужа Д.С., Лєсних Т.А., Дядиноха Н.С., Кравченко Л.А., Якушко Л.І..
Найбільший інтерес у присутніх викликав виступ учителя Шевчук Т.В., яка розповіла про особливості створення й управління сайтом шкільного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури як складової частини шкільного віртуального методичного кабінету.
На конференції було прийнято конкретні дієві рекомендації, покликані удосконалити інформаційно-освітнє середовище школи в межах єдиного інформаційного простору освіти Білої Церкви.
Це свято мужності, самовідданості та благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України. З нагоди свята вітаємо всіх, хто носить високе звання захисника України та майбутніх захисників. Бажаємо Вам богатирського здоров'я, щастя та родинного затишку, мирного неба над головою, твердої впевненості в майбутньому, витримки та нових фахових висот, а також нових досягнень і звершень на благо України!
Мінсоцполітики наголошує, що згідно зі статтею 53КЗпП напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.
1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
9 травня — День Перемоги;
31 травня — Трійця;
28 червня — День Конституції України;
24 серпня — День незалежності України;
14 жовтня — День захисника України.
Таким чином, норма тривалості робочого часу у жовтні 2015 року за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями у суботу та неділю при 40-годинному робочому тижні має становити 167 годин і відповідно норма тривалості робочого часу на 2015 рік за вищезазначених умов —1995 годин.
Міністерство освіти і науки радить провести 2 жовтня 2015 року відкриття VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Шевченка в усіх навчальних закладах України. Про це йдеться у листі освітнього відомства, що надісланий на адреси регіональних департаментів освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти та вищих навчальних закладів.
Бібліотерапія (від лат. biblio– книга і грец.therapia– лікування) є розділом психотерапії читачів, що використовує художню літературу в якості однієї з форм лікування словом. Бібліотерапія передбачає читання книг і журналів для регенерації нервової системи та психіки людини. Також вона досліджує можливості профілактичної роботи з книгою. В основі бібліотерапії лежить практична діяльність у сфері впливу книги за рахунок правильно підібраного матеріалу для читання, а також методи й форми роботи з читачами, які вимагають особливого догляду. Бібліотерапія надзвичайно ефективна при роботі з дітьми, чия уява активно сприяє її терапевтичному ефекту.
Отже, що ж використовується як бібліотерапевтичний матеріал?
Незважаючи на проголошений Міністерством освіти і науки курс на скорочення звітної роботи, більшість освітян не відчувають реальних змін у напрямі дебюрократизації освітнього процесу. Про це свідчать результати опитування, що проведено Освіта.ua.
Зокрема, переважна більшість респондентів (85%), які взяли участь в опитування зазначають, що не відчули скорочення паперової роботи у своїй діяльності. Певне полегшення відчули 8%, а реальні зміни лише 2% респондентів.
Опитування було проведено протягом серпня–вересня 2015 року.
Як відомо, у Міністерстві освіти і науки наголошують, що починаючи з весни 2014 року відомством скасовано понад 1 500 звітних паперів для освітян.
Новий закон про освіту передбачатиме запровадження контрактної форми роботи для працівників школи, яка має забезпечити систему стимулів для найсильніших учителів. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час зустрічі з директорами столичних шкіл.
За його словами, різниця між українською системою навчання в середній школі і західною, полягає в тому, що основним в українській системі є "вчити".
"В іноземній системі навчання основне – це думати. І доки ми не переключимося на цю функцію, - до того моменту ми не зможемо мати реального прогресу. Наших дітей треба навчити думати», - наголосив Яценюк.
Він повідомив, що закон про освіту має передбачати додаткову автономію для директора середньої школи. За його словами, йдеться насамперед про адміністративну й організаційну автономію.
Також, за словами прем’єра, необхідно запровадити контрактну форму роботи для працівників школи.
"Учитель чи директор, який підписав контракт, повинен чітко розуміти, які цілі повинен досягнути", - зазначив Яценюк.
"Контрактна форма і новий закон повинен забезпечити систему стимулів для найсильнішого вчителя. Система стимулів проста і зрозуміла - чим кращі в тебе критерії виконання, тим більше грошей ти заробляєш", - підкреслив він.
Міністерство освіти і науки протягом вересня 2015 року видало шість рекомендацій щодо проведення в школах різноманітних заходів, не пов’язаних з навчальним процесом.
Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.
Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю. Цими чудовими якостями Ви щедро ділитеся з дітьми. Вам вірять, Вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях.
Бажаємо Вам, дорогі вчителі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.
Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!
Анонсована і очікувана реформа середньої освіти в Україні зачепить усі складові шкільного життя, проте, певно, найбільше зацікавлення і переживань крутиться навколо традиційно болючого питання оплати праці вчителів.
Падіння курсу гривні та спричинена ним інфляція “з’їли” і так невисокі доходи освітян, зробивши їх вже непристойно маленькими, тож, певно, кожна вчителька і вчитель в країні чекають, як відіб’ється на їхньому гаманці майбутня реформа.
Цього питання торкнувся у своєму виступі прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Він заявив, що після прийняття нового закону “Про освіту” “чим сильніше результат у кожного вчителя, тим більше він буде заробляти”.
Учителі
вдосконалюють свої педагогічні стратегії і плани. По суті, вони повертаються до
традиційних форм, що вважають найкращим способом натхнення у своїх учнях
– іншими словами, у кожного вчителя своя філософія освіти.
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявляє, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році може стати останньою сторінкою проведення ЗНО в історії українського тестування випускників шкіл. Про це він повідомив під час проведення прес-конференції на тему: "Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні: ситуація та перспективи".
За його словами, є декілька причин, що можуть унеможливити якісне проведення тестування вже наступного року.
Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголошує, що з прийняттям нового закону "Про освіту" буде змінено систему оплати праці вчителів, яка полягатиме у тому, що на розмір заробітної плати вчителя впливатиме результат його діяльності. Про це Яценюк сказав під час зустрічі з вчителями шкіл, випускники яких показали найкращі результати ЗНО з української мови і літератури.
"Цим законом ми запроваджуємо систему, за якою кожен вчитель буде зацікавлений в тому, щоб у нього були найкращі результати. Чим сильніше результат у кожного вчителя, тим більше він буде заробляти", - сказав прем’єр.
За словами прем’єр-міністра, результат діяльності вчителя визначатиметься не кількісними, а якісними показниками.
"Фактично це система премій і бонусів за результатами оцінки діяльності кожного вчителя. Я підкреслюю, за об’єктивними результатами. Мова йде не тільки про те, що в цьому результаті буде кількість годин, які вчитель напрацював. Мова йде про якість", - наголосив Яценюк, звертаючись до директорів шкіл.
Міносвіти пропонує в навчально-виховному процесі використовувати підручники та матеріали інших років, якщо нові підручники для учнів 4-х та 7-х класів з фінансових причин не будуть доставлені школам до початку нового навчального року.
Про це йдеться у методичних рекомендаціях надісланих Міністерством освіти і науки України до загальноосвітніх навчальних закладів.
Рекомендації стосуються використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах при вивченні предметів інваріантної складової навчального плану у 4-х та 7-х класах 2015/2016 навчального року.
Також, у рекомендаціях наголошується, що у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика». Рекомендації щодо використання навчальної літератури у початкових класах ви можете завантажити за наступним посиланням.
Інститутом проблем виховання НАПН України розроблено й упорядковано методичні матеріали на допомогу вчителям у проведенні Першого уроку у 2015/2016 навчальному році.
Методичні матеріали розроблені відповідно до листа МОН України 1/9-354 від 24.07.2015р. «Про тематику Першого уроку в 2015/2016 навчальному році».
Матеріали містять орієнтовні конспекти уроків для учнів початкової, основної та старшої школ; орієнтовну тематику уроку, що відповідає принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді; цитати та висловлювання відомих людей щодо патріотизму; інші додаткові матеріали, які вчителі можуть використати на уроці.
Запропоновані матеріали стануть у нагоді вчителям при проведенні Першого уроку у 2015/2016 навчальному році.
Таким чином, стаж буде збільшено на 5 років - до 30 років, починаючи з 1 квітня 2024 року.
Постановою, зокрема, передбачено, що пенсії за вислугу років співробітникам освіти встановлюються за наявності спеціального стажу станом на 1 квітня 2015 року не менше 25 років.
Після 1 квітня стаж, який необхідний для отримання пенсії, збільшується на 6 місяців щороку, поки з 1 квітня 2024 не досягне 30 років.
В Україні запровадять добровільну сертифікацію вчителів, після проходження якої вчителі зможуть отримати надбавку до зарплати, що стимулюватиме підвищення власної кваліфікації.
Відповідні нововведення передбачено законопроектом «Про освіту», розробленим робочою групою МОН України. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
Інна Совсун наголосила на тому, що атестація вчителів, яка здійснюється сьогодні є неефективним процесом.
За її словами, держава виділятиме гроші на підвищення кваліфікації, які направлятимуться безпосередньо на школу, а вчителі зможуть обирати, де вони хочуть підвищити кваліфікацію.
«Має бути певна сертифікація організацій, які надають підвищення кваліфікації. Тому що якщо в Інституті післядипломної освіти ще є справді хороші методисти, то в методкабінетах, які існують у великій кількості і на які витрачаються державні кошти, – ні», — зауважила І.Совсун.
У планах сертифікацію вчителів зробити обов’язковою.
Мінсоцполітики розрахувало норми тривалості робочого часу на 2016 рік. Про це йдеться у листі Мінсоцполітики від 20.07.2015 № 10846/0/14-15/13.
Так, у наступному році на 1 травня (неділя) припадатиме два свята — День міжнародної солідарності трудящих та Пасха (Великдень). Але перенесенню підлягатиме лише один святковий день — неділя (1 травня) на вівторок (3 травня).
Окрім цього, на вихідний (неділя) також припадатиме й Трійця (19 червня). Відповідно вихідний день має бути перенесений на 20 червня 2016 року.
Тема Першого уроку у 2015/2016 навчальному році має відповідати принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що затверджена наказом МОН України від 16.06.2015 № 641.
При обранні теми, підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на історію українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України, зазначено у листі.
Це може бути урок-роздум про історичну долю, сьогоднення і переспективи України. Доречно буде також запросити на урок ветеранів і учасників російсько-української війни, волонтерів.
Для учнів початкової школи МОН України пропонує тему уроку «Чим може пишатися українець?». Під час уроку можна переглянути серію мультфільмів патріотичної спрямваності «Це — наше і це — твоє!» з подальшим їх обговоренням.