Скарбниця педагогічного досвіду

Контрольний переказ тексту з елементами опису природи для 6 класу











Конспект виховного заходу для учнів 5-их класів „В Україні цвітуть вишиванки“ (Омельченко Т.В., Гриненко Н.Я.)



Конспект уроку з української мови для 5 класу. Словосполучення. Відмінність словосполучення відслова, його форми і речення. Головне і залежне слово у словосполученні.   (Гриненко Н.Я.)

Мистецтво театру кожен сприймає по-своєму...   (Качка Г.Г.)










До 200-річчя з дня народження

Великого Кобзаря


12 березня у святковій залі Білоцерківської загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів № 6 зібралися школярі та члени клубу „Сузір’я" Академії пенсіонерів, щоб не лише  вшанувати пам’ять про великого сина українського народу — Т.Г.Шевченка, відчути, як через його твори проходить любов до України, народу, рідної мови, а й перевірити, наскільки ми обізнані на житті і творчості поета. Пам’яті Великого Кобзаря і був присвячений брейн-ринг „Стежками Шевченкової долі", який пройшов у рамках проекту „Єднання поколінь". 
    Свято відвідали гості: Голова Благодійного фонду імені Костянтина Єфименка Олена Дмитрівна Ткач, куратор клубу „Сузір’я" Академії пенсіонерів Дорош Євгеній Миколайович, директор БЗШ І-ІІІ ступенів № 6 Верис Ніна Василівна, а також учні школи та академісти клубу „Сузір’я".

    „Боротьба" між командами була напруженою до останнього туру. Компетентним журі, до складу якого ввійшли Олена Дмитрівна Ткач, Голова Благодійного фонду ім. Костянтина Єфименка, Олена Володимирівна Тимошенко, заступник директора з навчально-виховної роботи БЗШ І-ІІІ ступенів № 6, Тетяна Вікторівна Омельченко, учитель української мови і літератури та художньої культури, було присуджено перше місце команді членів Академії пенсіонерів „Сузір’я" (керівник Дорош Є.М.), а гран-прі завоювала команда старшокласників „Шкільна родина" (керівник КравченкоЛ.А.). Не залишилися осторонь і юні глядачі, які стали активними учасниками конкурсу для вболівальників. Усіх конкурсантів брейн-рингу та найактивніших уболівальників нагороджено цінними подарунками.

Організаторами даного заходу є вчитель української мови і літератури Шевчук Тетяна Василівна та Голова Благодійного фонду ім. Костянтина Єфименка Олена Дмитрівна Ткач.

Щиро дякуємо школярам, членам Академії пенсіонерів „Сузір’я", Благодійному фонду ім. К.Єфименка, адміністрації БЗШ І-ІІІ ст. № 6 та гостям заходу!








6 березня 2014 року у БЗШ І-ІІІ ступенів № 6 відбулося свято «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття», присвячене 200-річчю  з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.  У заході взяли участь учні 5-11 класів. На святі звучали пісні, вірші поета, а також слова відданості, подяки й поваги молодого покоління до Великого Кобзаря.






Пам’яті Небесної сотні
6 березня 2014 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 учителями української мови та літератури Качкою Г.Г. та Омельченко Т.В. був проведений  урок «Розмова з Тарасом» за книгою  А.Гудими «Третє пришестя», на якому був присутній сам автор.
Урок присвячений пам’яті Небесної сотні, що вписала немеркнучу сторінку в новітню історію незалежної України. Пропустивши через власну душу страждання, сумніви і надії Великого Кобзаря, поет виходить з ним на тиху розмову. І вже у нашому невизначеному сьогоденні обидва переймаються тими ж самими болями і стражданнями.
Не можна було слухати без сліз пророчі слова Кобзаря, які знаходять гарячий відгук у серцях сучасників.





Виставка „Джерела толерантності“

3 24 вересня по 10 жовтня 2014 р. у нашій школі проходила  виставка «Джерела толерантності» в рамках Міжнародного проекту „Толерантність як засіб виживання людства у ХХІ сторіччі. Діалог убитих у ХХ сторіччі з тими, хто живе у ХХІ. Спроби осмислення“, організована Київським "Інститутом Юдаїки" разом  з нідерландською фундацією "Дім Анни Франк" та низкою українських і міжнародних просвітницьких організацій за підтримки Міністерства освіти і науки України. Даний проект сприяє вихованню розуміння цінності людського життя, формуванню гуманістичних принципів побудови суспільства, зниженню рівня агресії в молодіжному середовищі.
Основна мета – формування громадського суспільства, яке усвідомлюватиме небезпеку тоталітаризму для окремої особистості й для людства в цілому.
Дякуючи гідам, вихованці 4-11-х класів змогли дізнатися про відомих людей–педагогів, священників, військових, літераторів, мандрівників, життя яких допоможе нам збагнути джерела толерантності й навчитися виховувати її в собі самих.


Екскурсоводами на виставці були такі учні школи як Білокур Марина, Майданік Яна (10-Б клас), Ільченко Роман (9-А клас), Тодосієнко Наталія, Козирєва Дарина(9-Б клас). Керувала проектом учитель української мови і літератури Шевчук Тетяна Василівна.

















Конспект мовно-літературного конкурсу для 5 класу „Слово до слова - складається мова“ (Шевчук Т.В.)



Творчий звіт учителів української мови і літератури: Качки Ганни Григорівни, Кравченко Людмили Анатоліївни, Омельченко Тетяни Вікторівни.




Засідання літературної світлиці

„На гостини до митця...“



Патріотичне виховання дітей та молоді – першочергове завдання суспільства, основа моральності нації. Сьогоднішні події в Україні акцентують увагу кожного на значимості виховання шанобливого ставлення до пам'яті про подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні.



У рамках відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги 29 квітня 2015 року відбулося чергове засідання літературної світлиці „На гостини до митця…“, гостем якого став письменник Анатолій Іванович Гай, який про війну знає не тільки з книг та розповідей, а й сам воював в Афганістані.

Гай А.І. (15.10.1952, с. Бірки) — член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, лауреат літературної премії ім. І. С. Нечуя-Левицького. Голова Київського обласного творчого об’єднання письменників. Автор 14 прозових книг для дітей і дорослих, у т.ч. збірок повістей та оповідань „Зажинки“ (1979), „Хамаль — місяць весняний“ (1984), „Сім струн райдуги“ (1985), „Тиша над полігоном“ (1986), „На тих афганських рубежах“ (1991), „Чорна рота“ (1995), „Вужик“ (1998), „Палаючий перевал“ (1999), „Блаженна Марія“ (2002), „Біла Церква – Афганістан – Вічність“(2004) та ін.


Анатолій Іванович презентував свою нову книгу «Крапля нашої крові на чужім знамені», яка побудована на документах і свідченнях про участь білоцерківців у 46-ти війнах і збройних конфліктах на території 32-х країн світу з 1921 року по даний час. Про роботу над виданням, солдатські долі героїв, які є і будуть уроком для нинішніх і майбутніх поколінь, розповів сам Анатолій Іванович. У найбільшому розділі книги висвітлено участь білоцерківців у неоголошеній радянсько-афганській війні. Автором з не досліджуваних раніше джерел уперше найбільш точно встановлена загальна цифра учасників тієї війни з Білої Церкви – 1750 військових і цивільних осіб. На зустрічі письменник розповів присутнім про роботу над книгою, про перебування в Афганістані під час війни, а також про зустрічі з сім’ями воїнів-інтернаціоналістів. У книзі використані світлини з військової фото- і кінохроніки Національного історичного музею України, музею Великої Вітчизняної війни у Києві, Білоцерківського краєзнавчого музею, фотоархіву автора книги, сімейних фотоархівів білоцерківських воїнів-інтернаціоналістів.

На згадку про зустріч Анатолій Іванович подарував ще дві книги: „Війна 1941-1945 через об’єктив фотодокументалістики“ та „Князі Острозькі“

Усе, що не закарбоване у слові, приречене на забуття. Тому і важлива книга, щоб передати прийдешнім поколінням історію народу, долі людей, щоб пам'ятати...

Немає коментарів:

Дописати коментар