15 листопада 2016 р.

Конкурс ім. Петра Яцика



15 листопада в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбувся І етап XVII Міжнародного дитячого конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Учасниками конкурсу стали 89 учнів 5-11 класів.



13 листопада 2016 р.

Міжнародний конкурс ім. Тараса Шевченка


11 листопада в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 відбувся І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка. Учасниками конкурсу стали 60 учнів 5-11 класів.





10 листопада 2016 р.

Фестиваль "Книгофест"



                                      „Велика-бо користь                                                   від читання книжного“

Повість врем’яних літ
Нестора Літописця

10 листопада у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбувся фестиваль «Книгофест», ініціатором проведення якого була методична рада школи, яка ставила мету популяризації читання, представлення книги як інтелектуального продукту і сучасного стилю життя, сприяння розвитку українського літературного середовища рідного краю.

9 листопада 2016 р.

Топ 10 сучасних українських письменників - спецтема з курсу "Українська ...

Загадки мови (Радіопередача)

Запам'ятай. Так Буде Українською - 38

10 листопада в БЗШ № 6 проводиться фестиваль «Книгофест»

10 листопада 2016 року
в Білоцерківській загальноосвітній
школі І-ІІІ ступенів № 6
відбудеться фестиваль
„Книгофест“.

XVI Всеукраїнський радіодиктант національної єдності


09 листопада 2016 року, у День писемності та мови, учні та вчителі Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 активно відгукнулися на запрошення українського радіо написати радіодиктант і долучилися до святкування цього Дня. 210 учнів 5-11 класів та 12 учителів з метою об’єднання всіх небайдужих навколо українського слова рівно об 11.30 взяли в руки ручки й розпочали роботу над XVI Всеукраїнським радіодиктантом національної єдності.

8 листопада 2016 р.



9 листопада православна церква вшановує пам’ять преподобного Нестора Літописця - ченця Києво-Печерської лаври, першого історика Київської Русі, а Україна відзначає День української мови та писемності.

Якщо Ти вважаєш себе справжнім українцем і патріотом, то не можеш стояти осторонь заходів, які проводять у нашій країні з нагоди цього свята.

Збирай команду однодумців та вирушай у незабутню подорож.

Стань учасником ВЕБ-КВЕСТУ „У ПОШУКАХ ІСТИНИ“.

1 листопада 2016 р.

Радіодиктант національної єдності.

9 листопада на Українському радіо відбудеться Шістнадцятий радіодиктант національної єдності.
Акція традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова. Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почнеться радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст.
Диктуватиме доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.
Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!

Як створити сенкан?

Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків. Слово „сенкан“ походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків.







30 жовтня 2016 р.

Поради вчителю: піклуйтесь про себе та своє здоров'я

Чим ближче кінець шкільного робочого тижня, тим важче вчителю утримуватись на поверхні й не захлинутись у водоверті буднів. Усі знають, що прямим обов'язком учителя є постійна турбота й підтримка своїх учнів, але не менш важливо навчитися піклуватися про себе і своє здоров'я.
Професор психології Гейл Кінман на сторінках Гардіан акцентує увагу на трьох порадах учителям на кожний день протягом п'яти днів робочого тижня, спрямованих на зняття стресу та підтримку свого розумового, тілесного й душевного здоров'я.

29 жовтня 2016 р.

Веселі канікули

25 жовтня 2016 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 відбулося чергове засідання гуртка „Живе слово“. Гуртківці відвідали шкільний музей народознавства, де дізналися багато цікавого з історичного минулого нашого народу, стали учасниками народознавчої вікторини. Відшукуючи розв’язки до запропонованих завдань, діти вдосконалювали навички спілкування.

Продовженням заняття став похід в осінній парк „Олександрія“. Тут п’ятикласники дізналися про те, що спілкуватися можна не лише з людьми, а й з природою. Гуляючи алеями парку, учні ділилися цікавими історіями із власного життя, розповідали легенди про створення нашого міста, слухали розповіді керівника гуртка про цікаві факти, пов’язані з історією нашого міста та парку.
Від прогулянки всі отримали задоволення, набрались енергії від природи.


24 жовтня 2016 р.


25 жовтня о 10.00 год. відбудеться чергове засідання гуртка „Живе слово“
(похід в осінній ліс - спілкування з природою). Запрошуються усі бажаючі.
За додатковою інформацією звертатися до керівника гуртка
Тетяни Василівни Шевчук
за тел. 0978512537, 0930460373.

21 жовтня 2016 р.

Від мрії до звершення


Нелегка праця письменника. А ще й тоді, коли ти ставиш для себе, здається, нездійсненну мету. Таку мету два роки назад поставив для себе А.Д.Гудима, запланувавши видати семитомник своїх творів. І він її досяг.

18 жовтня 2016 р.

Педагогічний марафон від ВГ "Основа"

Видавнича група "Основа" оголошує останній у цьому році педагогічний інтернет-марафон безкоштовних вебінарів, який надає можливість підвищити свій професійний рівень.
Вебінари, що відбудуться 25, 26 та 27 жовтня розраховані для вчителів, бібліотекарів, адміністраторів та класних керівників, тобто, для всіх тих, хто бажає самовдосконалюватися.
Вебінари нададуть можливість отримати нові знання, поспілкуватися з колегами, висловити свої думки, отримати відповіді на актуальні питання.


Всеукраїнська учнівська олімпіада

6 жовтня 2016 року відбулася Всеукраїнська учнівська олімпіада з української мови і літератури, учасниками якої стали учні 7-11 класів.


2 жовтня 2016 р.

Давній ритуал на чистий четвер

Давній ритуал на чистий четвер | Спас Рівне

Зустріч з поетесою, журналістом та громадським діячем Таїною Іванівною Братченко


29 вересня 2016 року у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 відбулася незвичайна зустріч для учнів 7-их класів. До них у гості завітала неймовірно цікава людина ─ Таїна Іванівна Братченко, поетеса, журналіст, громадський діяч.
Під час зустрічі школярі мали змогу поринути у чудесний, загадковий світ поезії, познайомитися з принадами професії журналіста. Між учнями та Таїною Іванівною у кінці зустрічі зав ҆ язалася тепла бесіда, гостя відповіла на всі запитання дітей і висловила сподівання на те, що вони ще обов ҆ язково зустрінуться.

Шановні освітяни!

Сердечно вітаємо Вас із професійним святом!


Бажаємо невичерпних сил і творчого натхнення, терпіння й мудрості, поваги та вдячності, любові і розуміння, нових професійних досягнень та здійснення усіх добрих задумів і починань.


Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує міцне здоров’я та довголіття. Хай у Ваших родинах панують тепло, радість і затишок.

24 вересня 2016 р.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.
Зокрема, Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.

Захоплюючі факти про Івана Франка


     «На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь... Це вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя», — писав знаменитий Іван Франко, який висвітлив тим багаттям найтемніші куточки життя українського народу. Про найгарячіші факти з життя Франка, що змусять палати будь-яке серце, — читай у статті.


23 вересня 2016 р.

ІДЕАЛЬНИЙ ВЧИТЕЛЬ, НА ДУМКУ БАТЬКІВ


1. Приходить на роботу на годину раніше, і ви його завжди можете зустріти по дорозі на вашу роботу.
2. Йде з роботи на кілька годин пізніше, і ви його завжди можете зустріти по дорозі з вашої роботи.
3. У будь-який момент і в будь-якому місці (на вулиці, в автобусі, в магазині...) до нього можна звернутися і отримати вичерпну консультацію.
4. У будь-який час доби йому можна зателефонувати і отримати вичерпну інформацію.
5. Охоче роздає всім бажаючим номер свого мобільного і домашнього телефонів зі словами: "Телефонуйте в будь-який час!"
6. У будь-який час доби можна зайти до нього додому і отримати вичерпну консультацію.
7. Завжди буває вдома (якщо тільки не на роботі!)
8. Працює без відпусток.
9. Якщо і бере відпустку, то може прийти на роботу по першому Вашому дзвінку.
10. Готовий прийти на роботу в будь-який час доби. Він ніколи не втомлюється і ніколи не спить.
11. І взагалі - він свій хлопець. Його поплескаєш по плечу, скажеш: "Треба!" - І він все зробить.
12. Одинокий (адже сім'я забирає його час в учнів).
13. Бажано, щоб і не витрачав час на створення сім'ї.
14. Бажано - робот. Щоб не втомлювався, не спав, не їв, працював від мережі або батарейки, не хворів і не засмучувався при хамському до нього зверненні.
15. Ніколи не їсть, а тому не має перерви навіть для прийняття їжі, вже не кажучи про обідню перерву.
16. У силу відсутності потреби в їжі і сні, а також сім'ї, живе в школі.
17. Не потребує зарплати. А навіщо вона йому, якщо вчитель - це покликання?


Освітній портал - UROK-UA.com | Ласкаво просимо!

4 жовтня 2016 року відбудеться
VІI Всеукраїнський конкурс фахової майстерності

«Соняшник-учитель»,

у якому можуть брати участь учителі різних фахів.

22 вересня 2016 р.

Х Міжнародний конкурс з українознавства



У 2016/2017 навчальному році з 30 березня по 1 квітня 2017 року в Києві на базі Науково-дослідного інституту українознавства відбудеться Х Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Детальніше про конкурс у листі Міністерства та на сайті.


VII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка


Стартує VII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка >>>

28 серпня 2016 р.

Створено посібник «Інклюзивна освіта від А до Я»

Посібник «Інклюзивна освіта від А до Я: порадник для педагогів і батьків» створено в рамках діяльності науково-методичного центру інклюзивної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. Укладачі посібника – працівники НМЦ Н.В.Заєркова та А.О.Трейтяк.
Мета посібника – висвітлення основних питань упровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах системи дошкільної та загальної середньої освіти, які найчастіше виникають у педагогів і батьків.
Про посібник
Посібник «Інклюзивна освіта від А до Я»

27 серпня 2016 р.

„Соняшник - 2017“


Скрайбінг — новітня техніка презентації

Скрайбінг… Скрайбер… На перший погляд, новоутворений неологізм… Та насправді з цим поняттям ми знайомі з дитинства. Адже колись ми всі були в певному сенсі скрайберами. За допомогою простих малюнків ми намагалися передати побачене, почуте, певну інформацію, почуття, настрій, емоції.

24 серпня 2016 р.

Чи будуть готові школи до 1 вересня?

Календарне планування від видавництва „Генеза“



Щиро вітаємо всіх з Днем Незалежності України!

Від усієї душі зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів у всіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього!

22 серпня 2016 р.

Вшановуємо пам'ять Великого Каменяра



27 серпня цього року українська громадськість святкує 160 років з дня народження великого українського письменника Івана Яковича Франка, у травні минула сота річниця від дня смерті митця.
Геній митця – власне, тим геній, що живе серед нас, в наших думках і переконаннях, допомагає нашому народові осмислювати свої історичні кроки протягом усієї дореволюційної доби, на кожному етапі економічного й культурного розвитку ставить перед нами нові вимоги.


Всеукраїнський учнівський конкурс «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!»

Учнів, їхніх батьків та вчителів запрошують створити план-схему майбутнього розвитку свого села, селища, району чи міста з новими об’єктами інфраструктури, підприємствами, закладами освіти, культури, туризму, соціальної та медичної допомоги, спортивними та іншими об’єктами.


Презентовано концепцію «Нової української школи»

Міністр освіти і науки презентувала ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році


Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
«Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, не залежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта», - наголосила Лілія Гриневич.

Підсумки зовнішнього оцінювання - 2016

16 серпня директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) представив результати учасників зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації, що відбулася у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Акція до 1 вересня «Благодійність замість квітів»

Благодійний фонд «Таблеточки» та сайт «Розвиток дитини» запрошують школи та дитячі садки, а також вчителів та вихователів приєднатися до акції «Благодійність замість квітів», метою якої є зібрання коштів для онкохворих українських дітей, які потребують нашої допомоги.

31 липня 2016 р.

Перший урок у 2016/2017 навчальному році. Методичні рекомендації

Традиційно новий навчальний рік розпочнеться з Першого уроку виховного спрямування. А оскільки у 2016 році в нашій країні відзначається 25-та річниця Незалежності, то і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті.
Тема Першого уроку в 2016/2017 навчальному році «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України». 
При обранні теми, підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України. Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України.

27 липня 2016 р.

Перший урок у школах присвятять незалежності України

Міністерство освіти і науки пропонує освітянам присвятити Перший урок у новому навчальному році відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться у листі МОН «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку».

Для учнів 1-4 класів пропонується така тема Першого уроку: «Це наше і це твоє». Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально- пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС
«Проект «Це наше і це твоє» - це яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ», - зазначають у МОН.

Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».

У Міносвіти зазначають, що під час проведення уроку загальноосвітні навчальні заклади, за бажанням, можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!». Конкурс проводиться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що вчитель може провести Перший урок і за власним сценарієм.

18 липня 2016 р.

Про структуру 2016/2017 навчального року та організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх закладах

Відповідно до ст.16 Закону України «Про загальну середню освіту» навчальний рік у 
загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

1 липня 2016 р.

Давайте разом робити світ бібліотекою!

     Буккросинг в Україні розвинений поки що слабо. Активну участь у книгооберті беруть такі міста, як Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ та Івано-Франківськ.

   До цього руху вирішила приєднатися і Білоцерківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №6. Це гарна ідея, адже знання повинні бути вільними, щоб бути корисними. Яка цінність книги, що припадає пилявою на поличці у тебе вдома або у бабусі на даху? Адже ціль її існування у тому, щоб бути прочитаною! Тим більше, що, дослідивши рух буккросингу в інших країнах, розумієш, що читати книги стало більше людей, особливо цим зацікавилася молодь.
      Тому таку «вільну» поличку книжок створили і ми у своїй школі. Це сподобалося учням, адже на літо їм було задано читати багато творів із української та зарубіжної літератур. А це дає можливість мати такі книги, яких немає в бібліотеці.

   Отже, буккросинг – це вільний обмін книжками. Він існує за принципом соціальної мережі, тому книги потрібно завжди від себе відпускати і спонукати до цього інших: близьких, друзів, знайомих.


Пам’ятайте! Головна ідея буккросингу – не позбутися нудної книги, а поділитися чимось цікавим і популяризувати вже трохи забуту книгу.


29 червня 2016 р.

Віктор ОГНЕВ’ЮК: «Якби мені дали право вибору: дванадцятирічна школа чи гідне становище українського вчителя, я б вибрав останнє»

Навчальний календар на 2016 2017 навчальний рік. Канікули в 2016 2017 навчальному році


2016-2017 навчальний рік у школах, гімназіях та інших навчальних закладах почнеться в четвер 1 вересня 2016 року і триватиме до 26 травня 2017 року включно. Загальна тривалість навчального року складе 273 дні, з яких 165 днів будуть навчальними, а 108 днів припадуть на канікули, вихідні та свята.


Червоним кольором у календарі виділено вихідні та святкові дні
Зеленим кольором виділені дні канікул

Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!


28 червня Україна відзначає велике державне свято — День Конституції України.
Напевно, кожен погодиться, що прийняття Основного Закону держави — це така подія, значення якої в житті кожного громадянина цієї держави важко переоцінити.
Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!


28 червня Україна відзначає велике державне свято — День Конституції України.
Напевно, кожен погодиться, що прийняття Основного Закону держави — це така подія, значення якої в житті кожного громадянина цієї держави важко переоцінити.
Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнала людину найвищою соціальною цінністю.

25 червня 2016 р.

Пізнавайте, вчіться, розвивайтесь: тренажер з правопису української мови

Цей тренажер поєднує теоретичні відомості й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови та вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.

ТРЕНАЖЕР


24 червня 2016 р.

Питання для вікторини

 „Чи знаєш Ти

Конституцію України?“





Буккросинг у БЗШ № 6

У червні 2016 року
в БЗШ І-ІІІ ст. № 6 стартував

буккросинг.


Якщо у вас є „вільні“ книги, приносьте!

Якщо ви хочете обміняти книги, приходьте!

Повторюйте це багато разів та запрошуйте своїх друзів!

УВАГА !!!


Результати вікторини будуть підведені

28 червня 2016 року

Оргкомітет

7 червня 2016 р.

10 причин регулярно читати

Приблизно половина американських п'ятикласників читає до чотирьох хвилин у день, ще третина - не більше двох хвилин, 10% не читає ніколи і нічого. Ця ж вікова група проводить перед екраном телевізора в середньому 2-2,5 години на день. Це погано!!! Ми знайшли 10 наукових досліджень, які доводять необхідність регулярного читання в юному віці.

2 червня 2016 р.






03 березня 2016 року відбулася

Всеукраїнська українознавча гра „Соняшник“.

За результатами гри, наша школа стала однією з найкращих і нагороджена Грамотою.