26 березня 2015 р.

ВІТАЄМО АВТОРА РУКОПИСУ З ОТРИМАННЯМ ГРИФА МОН УКРАЇНИ!

З приємністю повідомляємо освітянам Київщини, що комісія дисциплін художньо-естетичного циклу Науково-методичної ради з питань освіти МОН України розглянула рукопис навчально-методичного комплексу "Художня культура. 11 клас" з висновком "Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах" (протокол № 13 від 19.12.2014 р.).Автор-укладач комплексу – Омельченко Тетяна Вікторівна, учитель української мови і літератури, художньої культури Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Білоцерківської міської ради Київської області. Лист ДНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міністерства освіти і науки України від 27.02.2015 № 14.1/12-Г-64.
Вітаємо автора навчально-методичного комплексу, бажаємо нових творчих ідей і плідного їх втілення!

23 березня 2015 р.

Ліна Костенко: вчора, сьогодні, завтра...


19 березня 2015 року Ліні Василівні Костенко виповнилосяся 85. З метою вшанування творчої спадщини поетеси, формування умінь і навичок літературної та дослідницької діяльності учнівської молоді для учнів 11-х класів  БЗШ №6 було проведено науково-практичну конференцію «Ліна Костенко: вчора, сьогодні, завжди» (учителі Омельченко Т.В., Друзенко Н.В.).

21 березня 2015 р.

Чашки кофе. Современная притча

Самое ценное.Современная притча

Притча про Вчителя. Суховерхова Л.П.

Притча про кувшин с трещинкой

Притча о ручейке.

19 березня 2015 р.

«Патріотичне виховання на уроках літератури рідного краю»


18.09.2015 року в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбувся семінар для вчителів української мови і літератури та старшокласників шкіл міста на тему «Патріотичне виховання на уроках літератури рідного краю».

Відома Незнайомка



Народжена березнем, коли ще не одійшла зима, але вже провесінь. Коли під снігами вже народжуються тіла і душі квітів. І слів, ще приморожених, ще у пуп’янку... 

На нинішньому поетичному олімпі України серед інших майстрів слова вже 85-й рік живе вона як «нерозгадане чудо», «голос народу». Якими мають бути слова, що могли б схарактеризувати цей феномен української культури адекватно його значенню і силі! Маючи воістину  Божий дар слова, Ліна Василівна є ще й лицарем честі, взірцем громадянської мужності. Таким поетом може пишатися будь-який народ світу, бо він є спадкоємцем кращих традицій не лише своєї нації, а й усього людства.

15 березня 2015 р.

Наша славна Україна

«Що це є Батьківщина?» - раз питалась Оля, а батько радо відповів на це дитині:
«Знай, Батьківщина - це ріка, що серед поля, поза селом, ген, попід лісом, тихо плине; це в саді нашому дерева, зілля, квіти; це на ланах пшениця золотокоса; це той, що віє з піль, пахучий теплий вітер; це на левадах скошена трава в покосах; це наші всі пісні і молитви щоденні; це рідна мова - скарб, якого ти не згубиш; це небо, синє вдень, а серед ночі темне; це, моя Олю, все, що ти так щиро любиш!!!»
16 і 27 березня 1933 (За Вл. Белзою, польським поетом)

Пише писанки бабуня

14 березня 2015 р.

Шевченко - світоч України


Кожен народ має свої знакові постаті. Для Англії – це Байрон, для Німеччини – це Гете, для Польщі – Міцкевич, для Росії – Пушкін, для України – Шевченко. Кожна епоха має своє уявлення про Тараса Шевченка, формує і сприймає його образ. На цьому шляху його називали поетом національним і тут же відступали назад - робили поетом "мужицьким", селянським. Його заганяли під найрізноманітніші стандарти, його намагалися причесати кожен своїм гребінцем, а він все ж залишається Тарасом Шевченком - світочем української культури, поетом - символом України.

Шевченко - світоч України (сайт на допомогу вчителю)


Сайт про Тараса Григоровича Шевченка

Знаки 155 стародавніх українських вишивок


Дорогі Друзі! Перед вами книжка, яку уклали діти й дорослі, котрі на все життя закохалися в народне мистецтво вишивки. Ми - кияни, і гурток наш зветься "Веретено". Перезнімаючи узори зі старих речей, часом зовсім благеньких, і переносячи їх на свої сорочки, фартушки, рушники, ми схотіли поділитися цим багатством з усіма тими, хто цікавиться народним мистецтвом.

Читати книжку

12 березня 2015 р.

Відкриття меморіальної дошки

09 березня  в Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбулася лінійка-реквієм, присвячена відкриттю  меморіальної дошки на честь світлої памяті Каплуненка Ігоря Валентиновича, випускника 1985 року. Його життя обірвалося 5 січня 2015 року в місті Вуглегірську.
Вшанувати пам'ять Героя-білоцерківця прийшли В.П.Савчук - міський голова, Ю.Ф. Петрик – начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, благочинний Білоцерківського району УПЦ Київського патріархату  - священик Микола Гопайнич, представники громадського формування «Щит», воїни 27-ї бригади Національної Гвардії України, рідні Ігоря Валентиновича, його однокласники, педагоги, бойові побратими  ім. генерала С.П. Кульчицького.

10 березня 2015 р.

Національна премія України імені Тараса Шевченка-2015

Цього року лауреатами Шевченківської премії стали поет Юрій Буряк – за книгу поезій "Не мертве море", художник Микола Компанець – за мистецький цикл "Земля моїх батьків" та ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменник Костянтин Москалець – за книгу літературної критики та есеїстики "Сполохи", а також актор Петро Панчук – за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

9 березня 2015 р.

Вічне слово Кобзаря

У п’ятницю, 06 березня, учитель української мови і літератури Тетяна Василівна Шевчук провела відкритий урок з української літератури в 5-В класі, присвячений світочу нашого народу, великому сину України, славному Кобзарю - Тарасу Григоровичу Шевченку. Під час уроку діти не лише вшанували геніального поета, а й намагалися відчути його невмируще слово серцем, повірити йому. Бо кому ж вірити, як не Шевченкові, адже він віддав свій талант Україні, уболівав за те, щоб ми були вільними, гордими людьми.
Кобзарем його ми знаємо.
Так від роду і до роду.
Кожен вірш свій і поему
Він присвячував народу!


4 березня 2015 р.

„Соняшник-2015“


Інтерактивні конкурси і олімпіади – це можливість спробувати свої сили всіх бажаючих учнів школи.
3 березня відбулася VI Всеукраїнська українознавча гра
«Соняшник-2015».

3 березня 2015 р.

«Іду з дитинства до Тараса». Конкурс читців-декламаторів, знавців творчості Тараса Шевченка


Вже стало доброю традицією щове­сни вшановувати пам'ять Великого Кобзаря.
Не став винятком і нинішній березень.



3 березня у школі відбувся конкурс читців поезій Т.Г.Шевченка. Присутні вшанували Кобзаря, були прочитані вірші не лише Тараса Григоровича, а й поезії інших поетів, присвячених Титану.

Результати конкурсу читців поезій Т.Г.Шевченка


Сім платформ для створення тестів

Без тестів сьогодні не обходиться жоден викладач, будь то шкільний вчитель чи професор багатотисячного онлайн-курсу. Вибір варіанту з декількох - не єдина можливість: в опитування можна вставляти картинки та відео, змінювати формати завдання майже до безкінечності. Edutainme представили сім сервісів, які полегшать підготовку і проведення тестування.

2 березня 2015 р.

Патріотизм  починається з малого: з любові до місця, де ти народився, де живеш, з любові до своїх батьків, до своєї історії, до рідної мови, до справи, яку ти виконуєш. Кожна людина не залежно від віку, статі, посади повинна бути патріотом, і не має значення, чи ти президент країни, чи учень школи, — твій патріотизм — у якості виконання тієї справи, якою ти займаєшся!

                У п’ятницю, 27 лютого, вчитель української мови та літератури Шевчук Тетяна Василівна провела для учнів 5-х класів мовно-літературний конкурс „Слово до слова — складається мова". Змагалися дві команди: „Калина" (5-Б клас) та „Патріоти" (5-В клас). У ході гри школярі довели, що є справжніми патріотами своєї держави, і показали гарні знання з рідної мови та літератури, чим підтвердили, що рідна мова в рідній школі  звучатиме завжди!!!