31 липня 2016 р.

Перший урок у 2016/2017 навчальному році. Методичні рекомендації

Традиційно новий навчальний рік розпочнеться з Першого уроку виховного спрямування. А оскільки у 2016 році в нашій країні відзначається 25-та річниця Незалежності, то і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті.
Тема Першого уроку в 2016/2017 навчальному році «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України». 
При обранні теми, підготовці і проведенні уроку доцільно звернути увагу на питання історії українського державотворення, розвитку та зміцнення держави, історії державних символів України. Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України.

27 липня 2016 р.

Перший урок у школах присвятять незалежності України

Міністерство освіти і науки пропонує освітянам присвятити Перший урок у новому навчальному році відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Про це йдеться у листі МОН «Про проведення 1 вересня 2016 року Першого уроку».

Для учнів 1-4 класів пропонується така тема Першого уроку: «Це наше і це твоє». Матеріали до уроку, а саме - мультфільми, розроблено анімаційним розважально- пізнавальним телеканалом для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС
«Проект «Це наше і це твоє» - це яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ», - зазначають у МОН.

Темою Першого уроку для учнів 5-11 класів у міністерстві пропонують визначити: «Від проголошення Незалежності до нової України».

У Міносвіти зазначають, що під час проведення уроку загальноосвітні навчальні заклади, за бажанням, можуть взяти участь у Всеукраїнському учнівському конкурсі «Зміни до Конституції – нове обличчя місця, де ти живеш!». Конкурс проводиться під патронатом Президента України за участю Національної Ради реформ, Міністерства освіти i науки України та за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Ради Європи, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки наголосили, що вчитель може провести Перший урок і за власним сценарієм.

18 липня 2016 р.

Про структуру 2016/2017 навчального року та організацію навчально-виховного процесу в загальноосвітніх закладах

Відповідно до ст.16 Закону України «Про загальну середню освіту» навчальний рік у 
загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

1 липня 2016 р.

Давайте разом робити світ бібліотекою!

     Буккросинг в Україні розвинений поки що слабо. Активну участь у книгооберті беруть такі міста, як Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ та Івано-Франківськ.

   До цього руху вирішила приєднатися і Білоцерківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №6. Це гарна ідея, адже знання повинні бути вільними, щоб бути корисними. Яка цінність книги, що припадає пилявою на поличці у тебе вдома або у бабусі на даху? Адже ціль її існування у тому, щоб бути прочитаною! Тим більше, що, дослідивши рух буккросингу в інших країнах, розумієш, що читати книги стало більше людей, особливо цим зацікавилася молодь.
      Тому таку «вільну» поличку книжок створили і ми у своїй школі. Це сподобалося учням, адже на літо їм було задано читати багато творів із української та зарубіжної літератур. А це дає можливість мати такі книги, яких немає в бібліотеці.

   Отже, буккросинг – це вільний обмін книжками. Він існує за принципом соціальної мережі, тому книги потрібно завжди від себе відпускати і спонукати до цього інших: близьких, друзів, знайомих.


Пам’ятайте! Головна ідея буккросингу – не позбутися нудної книги, а поділитися чимось цікавим і популяризувати вже трохи забуту книгу.